Türkiye, ilk uygarlıklara kadar uzanan medeniyetler ile kültürel mirasın köklerinin buluştuğu bir coğrafyadır. Günümüzde Türkiye, olağanüstü çeşitli kültürlerin, medeniyetlerin ve insanların bir arada yaşadığı ve ziyaretçilerin günümüz modern yaşam tarzını görürken aynı zamanda uzak geçmişten de örneklerle karşılaştığı bir yerdir.

Tüm bu benzersiz özellikleri ve tarihin şekillenmesinde aldığı önemli rolü ile Türkiye, doğal, tarihsel ve kültürel karışım arayan insanlar tarafından en popüler tatil yerlerinden biri olarak kabul edilir.

Türkiye, 2010 yılında 28.5 milyon turist tarafından ve 2009 yılında 27.3 milyon turist tarafından ziyaret edilmiştir. Bu ziyaret sayıları ile Türkiye, 2009 ve 2010 yıllarında sırasıyla dünyada 7. ve 6. en çok ziyaret edilen ülke olmuştur
Türkiye, 2010 yılında 20.8 milyar Amerikan Doları ve 2009 yılında 21,3 milyar Amerikan Dolar turizm geliri elde etmiştir
Türkiye’de 20 kayak merkezi, 14 golf sahası ve yaklaşık 40 marina bulunmaktadır
Turizm ve otelcilik sektürü’nde karşılaşılan sorunların çözümü özel deneyim gerektirir. ICS, olarak ekibimiz ile bu sektöre çok kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunmaktayız ve müşterilerimizin operasyonlarına değer katmak için yeni fikirler, yöntemler, analizler ve en iyi uygulama önerileri sunmaktayız.