Küreselleşme, teknolojinin gelişmesi, üretim verimliliği ve uluslararası ticaret, denizcilik sektörünün istikrarlı bir şekilde büyümesine katkıda bulunur. Ancak, diğer birçok sektörde olduğu gibi, denizcilik sektöründe de artan maliyet ile artan güvenlik kaygıları, iş gücü ile ilgili sorunlar, çevre konuları ve düzenlemelerinden kaynaklanan operasyonel baskılara karşı karşıyadır.

Türkiye’de gemi inşaası ve tersane sektörleri, uluslararası düzeyde tanınan ve çok modern, kalite onayli tersanelerde gemi, yat, mega yat ve yelkenli tekne üretimi yapan ve bunların kapsamlı onarım ve dönüşüm çalışmalarını yürüten endüstrilerdir. Türkiye’nin tersaneleri başta Marmara Bölgesi’nde olmak üzere, son yıllarda gelişmekte olan Karadeniz ve Akdeniz Bölgeleri’nde bulunmaktadır.

ICS, tersaneler, deniz terminal işletmeleri, limanlar ve ulaşım şirketleri gibi çeşitli kuruluşlara; muhasebe, vergi, bordro ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Profesyonellerimiz, kendi alanlarında, denizcilik sektörünün karşı karşıya olduğu zorluklarda deneyimli olup, size tanımadığınız bu sulardaki gezintinizde yolunuzu bulmanıza yardımcı olur.