Stratejik karar verme, planlama ve risk yönetimi konularında uluslararası şirketler için transfer fiyatlandırması çok kritik bir meseledir ve bu mesele hudut aşırı iş yapan şirketler için her zaman önemli idari bir sorumluluk olarak kalacaktır.

Dünya çapında 70 ülkenin üzerinde derin kanuni ve sektörel bilgiye sahip ağımız sayesinde, profesyonel, çeşitli ve sektör bilgisine sahip profesyoneller sunmaktayız. Transfer Fiyatlandırması eksperlerimiz yenilikçi ve ticari olarak pratik çözümler sunarak, işletme birimleriniz arasındaki işlemlerinizi en uygun şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Mevzuat uyumu ve belgelemesinin de ötesine geçerek, detaylı bir transfer fiyatlandırması sisteminin uygulanmasına ve bu sistemin işletme modeliniz ile uyumluluğunun sağlanmasına yardımcı olarak operasyonel veriminizin artarken maliyetlerinizin de en düşük seviyede tutulmasına yardımcı oluruz.

Transfer fiyatlandırması ile ilgili olarak sunduğumuz servislerden bazıları şunlardır;

• Geleneksel Transfer Fiyatlandırması Yapısı’nın (yerel/bölgesel/küresel) dizaynı, uygulaması ve yönetimi çalışmalarının yapılması
• Dünya üzerindeki bütün ülke veya bölgelerdeki şirketiçi işlemleri kapsayan Benchmark analizlerinin yapılması
• Fikri mülkiyetler, maddi varlıklar, satın alma, paylaşılan servisler ve borçlar ile ilgili bölgesel veya küresel verimli vergi ve transfer fiyatlandırması yapılarının dizaynı
• Peşin Fiyatlandırma Anlaşmalarını destekleyen ekonomik analizlerin yapılması (Peşin Fiyatlandırma Anlaşmaları imzalandığı tarihten itibaren yürürlüğe girmektedir ve anlaşma başvurusunu değerlendirme süreci, anlaşmanın karmaşıklığına göre 18 – 24 ay arasında sürmektedir)
• Transfer Fiyatlandırması metodlarının yerel ve küresel stratejiler ile birleştirilmesi
• Global ve yerel belgelendirme